Mythology Waterfall
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mythology Waterfall

Fórum zabývající se světovou mytologií.
 
PříjemHledatLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Henri Loevenbruck

Goto down 
3 posters
AutorZpráva
Maudisha




Po?et p?ísp?vk? : 11
Join date : 26. 10. 07
Location : Brno - venkov

Henri Loevenbruck Empty
PříspěvekPředmět: Henri Loevenbruck   Henri Loevenbruck Icon_minitimeSat Dec 29, 2007 1:52 pm

(částačně převzato z Wikipedie) Henri Loevenbruck je francouzský autor fantasy. Narodil se v Paříži roku 1972. Spolu s přítelem založil tento novinář, hudebník a spisovatel Science-Fiction Magazine. Po třech letech práce na postu šéfredaktora časopisu se začal soustředit spíše na psaní románů a filmových scénářů. Přiznává svou náklonnost k investigativním thrillerům a žánru fantasy.

Je autorem fantasy trilogie Moira skládající se ze tří románů )Vlčice a dívka, Válka vlků, Noc vlčice), dále trilogie Gallica, která volně navazuje na Moiru (Syn lovce vlků, Hlas Bájných stvoření, ???). Píše i jiné knihy než fantasy, ale těmi se zabývat nebudu Very Happy

Ve dvou zmíněných trilogiích se vyskytuje spousta různorodých bytostí: chiméry, jednorožci, vlci (i ty bere autor jako Bájná stvoření), skřítci, bayardové (to jsou prý jacísi koníci, ale nikde jinde jsem o nich zmínku nenašla, takže si je asi vymyslel) atd.

Znáte ho?
Návrat nahoru Goto down
http://www.maudisha.blog.cz
Niki

Niki


Po?et p?ísp?vk? : 53
Join date : 14. 10. 07
Location : Ústí nad/pod Labem

Henri Loevenbruck Empty
PříspěvekPředmět: Re: Henri Loevenbruck   Henri Loevenbruck Icon_minitimeThu May 22, 2008 3:59 pm

Moiru jsem měla tu možnost si přečíst, knihy to jsou velmi pěkné a některé sytuace jsou tam opravdu pěkně popsané, ale že by to byla moje jednička, to vážně ne... Smile
Návrat nahoru Goto down
http://niki.blog.cz
Mrs.O

Mrs.O


Po?et p?ísp?vk? : 1
Join date : 23. 07. 10
Age : 30

Henri Loevenbruck Empty
PříspěvekPředmět: Re Henri Loevenbruck   Henri Loevenbruck Icon_minitimeFri Jul 23, 2010 4:36 pm

Znám, je to jeden z mých oblíbených autorů Wink ta poslední kniha se jmenuje Osiřelé děti země... četla jsem je všechny a doporučuju.. škoda jen, že do češtiny nejsou přeloženy i další jeho knihy.. Sad
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Henri Loevenbruck Empty
PříspěvekPředmět: Re: Henri Loevenbruck   Henri Loevenbruck Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Henri Loevenbruck
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mythology Waterfall :: Literatura :: Autoři-
Přejdi na: