Mythology Waterfall
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mythology Waterfall

Fórum zabývající se světovou mytologií.
 
PříjemHledatLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Jaký je rozdíl mezi drakem ČÍNSKÝM a JAPONSKÝM?

Goto down 
2 posters
AutorZpráva
Kalandra

Kalandra


Po?et p?ísp?vk? : 2
Join date : 16. 05. 08

Jaký je rozdíl mezi drakem ČÍNSKÝM a JAPONSKÝM? Empty
PříspěvekPředmět: Jaký je rozdíl mezi drakem ČÍNSKÝM a JAPONSKÝM?   Jaký je rozdíl mezi drakem ČÍNSKÝM a JAPONSKÝM? Icon_minitimeFri May 16, 2008 4:17 pm

Jaký je rozdíl? Asi je tu na to expertka Niki, že Very Happy A já to nevím, tudíž se Tě ptám, jak to je Question Nevím, jistě o tom víte vy ostatní, někteří, jiní zas ne, proto by tato odpověď, jednoznačná a vše zahrnující, mohla pomoct Very Happy Takže předem děkuju Wink
Návrat nahoru Goto down
http://kalandragon.blog.cz
Niki

Niki


Po?et p?ísp?vk? : 53
Join date : 14. 10. 07
Location : Ústí nad/pod Labem

Jaký je rozdíl mezi drakem ČÍNSKÝM a JAPONSKÝM? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jaký je rozdíl mezi drakem ČÍNSKÝM a JAPONSKÝM?   Jaký je rozdíl mezi drakem ČÍNSKÝM a JAPONSKÝM? Icon_minitimeMon May 19, 2008 2:15 pm

No, měla jsem za to, že jsem to zde už psala, ale zkusím to napsat do tabulky:

Japonský x Čínský
Psí hlava Velbloudí hlava
Rohy Parohy
Hadí tělo pokryté srstí Hadí tělo pokryté šupinami

Většina zbylých věcí je už podobná... Čínský drak má však mnohem víc specifik jako přesně dané části těla, od kterého zvířete jsou.
U Japonce je to už volnější, protože se tolik ani v japonské kultuře nevyskytuje, zobrazuje se tam též často číňan...
Japonec jako to samotný exemplář se využíval hlavně folklórní bytost, do filmů atd.

Často jsou totiž draci v asijských kulturách sami o sobě jedineční, každý je sama jediná osoba, takže třeba drak představující boha bude vypadat zase úplně jinak... CCa pozítří bych si měla vyzvednout knížku o Číně. kde jsem si všimla jednoho hodně zvláštního dráčka, který je ještě zcela odlišný... Smile
Návrat nahoru Goto down
http://niki.blog.cz
 
Jaký je rozdíl mezi drakem ČÍNSKÝM a JAPONSKÝM?
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mythology Waterfall :: Japonsko :: Tvorové-
Přejdi na: