Mythology Waterfall
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mythology Waterfall

Fórum zabývající se světovou mytologií.
 
PříjemHledatLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Historie Atlantidy

Goto down 
3 posters
AutorZpráva
Kérés
Admin
Kérés


Po?et p?ísp?vk? : 56
Join date : 13. 10. 07
Location : Ústí nad Labem

Historie Atlantidy Empty
PříspěvekPředmět: Historie Atlantidy   Historie Atlantidy Icon_minitimeSun Oct 28, 2007 9:42 pm

Aneb něčím se to musí zaplnit Razz Tady máte spatlaninu něčeho málo:

Poněvadž mám takové tušení , že si většina z vás nepotrpí na dějiny a letopočty , shrnu jen to nejdůležitější o Atlantidě.

Něco o ostrově

Podle Platóna , jednoho z nejznámějších antických filozofů existovala země , konkrétně ostrov , který-když se bohům rozdělovala zem- připadl Poseidónovi (pravděpodobně znáte , ale jinak-bůh moří a oceánů). Byla velmi bohatá na nerostné suroviny , hlavně na zlato a stříbro. Podle Platónovy knihy Dialogy Timaios a Kritias byly na Atlantidě domy i chrámy z ryzího stříbra a zdi z nejčistšího zlata. Samotná říše byla rozdělena do několika kružnic , mezi nimiž byla voda spojená několika zlatými mosty.

Atlanťanům ale jejich pohádkové bohatství nestačilo a chtěli ovládnout svět. V závrečném boji se Atlanditě postavily pouze Athény (zajímavé je , že právě odtud Platón pocházel) a Poseidónovu říši porazili. Poseidón se rozhněval a seslal na Atlantidu hrozný trest , který ostrov navždy potopil a zničil.

Pátrání po pokladě velikosti ostrova

Podle Platónových spisů byla Atlantida větší než Malá Asie a Lybie dohromady (netvrdila jsem , že se vyhneme zeměpisu). Původně měla prý ležet ve Středozemním moři. Ovšem Malá Asie ani Lybie nejsou zrovna nejmenší plochy a do Středozemního moře by se zaručeně nevešly.

Nakonec Egypští kněží prohlásili , že bájný Atlantis leží za Héraklovými sloupy (dnes se to , pro zajímavost nazývá Gibraltarský průliv-to už vám něco připomíná?) , tedy respektive v Atlantském oceánu. Tam už je větší plocha pro Malou Asii s Lybií , že? To dává větší smysl , navíc se objevilo několik nejistých důkazů právě z Atlantského oceánu. Dodnes si však někteří spojují výbuch Thér , na ostrově poblíž Kréty (takže jsme zpět ve Středozemním moři) se zánikem ostrova (ten výbuch nebyl nejmenší). Nikdo však netvrdí , že Platón se nemohl v rozloze zmílit...Můj drahý bratránek je však tvrdě přesvědčen , že Atlantida leží vprostřed Bermudského trojúhelníku , proto ji nikdo dosud neobjevil.

Existuje?

Přesto že náš slavný řecký filozof a spisovatel Platón trval na pravdivosti svého vyprávění , jeho ještě slavnější žák , Aristotelés , tento příběh zavrhoval.

Dodnes se neví , jestli Atlantida existuje , existovala a popřípadně bude existovat. Pár lidí při jejím hledání zahynulo a dodnes se najde vcelku dost fanatiků , kteří Platónovy věří a hodlají Atlantidu najít (vím to , patřím mezi ně). Každopádně kdo Atlantidu objeví , bude patřit mezi nejbohatší lidi světa.

Na závěr bych chtěla za sebe samotnou něco dodat. Atlantida , Eldorado a několik dalších záhadných míst (o kterých budou další záhadné články:D) jsou doposud utajeny a ví o nich jen příroda. Bylo by dle mého názoru neskutečně smutné , kdyby , pokud je někdo objeví , "skončili v muzeu".


Splácala jsem to asi před rokem a teď jsem to objevila na úúúplně cizím blogu, kde to někdo vydává za své. Och, jak originální Neutral
http://best-girl.blog.cz/0702/atlantida#komentar
Návrat nahoru Goto down
https://mywa.forumczech.com
Maudisha




Po?et p?ísp?vk? : 11
Join date : 26. 10. 07
Location : Brno - venkov

Historie Atlantidy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Historie Atlantidy   Historie Atlantidy Icon_minitimeFri Nov 02, 2007 9:05 pm

Atlantida... Věřím, že existovala. Proč ne? Very Happy

Takové "odborné" informace, jaké jsi sem napsala ty, jsem vlastně nikdy nezjišťovala a ani jsem na ně nikde nenatrefila, ale o Atlantdě jsem měla nějaký obrázek (sice dost ovlivněný filmy a literaturou, ale přece obrázek). Prostě věřím, že existovala, to je asi celé Very Happy
Návrat nahoru Goto down
http://www.maudisha.blog.cz
Niki

Niki


Po?et p?ísp?vk? : 53
Join date : 14. 10. 07
Location : Ústí nad/pod Labem

Historie Atlantidy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Historie Atlantidy   Historie Atlantidy Icon_minitimeMon Nov 05, 2007 8:24 pm

Je docela škoda, že však zájem o tuto kulturo poslední dobou trochu opad... kříve, když jsem byla ještě mláďátko jak se patří o ní běhali samé dokumenty a filmy, ale dnes, když už si z nich skoro nic nepamatuji, je nereprezentují už skoro nikde...
Návrat nahoru Goto down
http://niki.blog.cz
Kérés
Admin
Kérés


Po?et p?ísp?vk? : 56
Join date : 13. 10. 07
Location : Ústí nad Labem

Historie Atlantidy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Historie Atlantidy   Historie Atlantidy Icon_minitimeTue Nov 06, 2007 4:26 pm

Niki napsal:
Je docela škoda, že však zájem o tuto kulturo poslední dobou trochu opad... kříve, když jsem byla ještě mláďátko jak se patří o ní běhali samé dokumenty a filmy, ale dnes, když už si z nich skoro nic nepamatuji, je nereprezentují už skoro nikde...

Nojo... taky by se mi líbilo moct aspoň jednou za pololetí čučet na dokumenty o Atlantidě a všechno si to oživit- tyhle věci znám prakticky jenom ze starých knih.. a taky z Platónova životopisu Razz
Návrat nahoru Goto down
https://mywa.forumczech.com
Sponsored content





Historie Atlantidy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Historie Atlantidy   Historie Atlantidy Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Historie Atlantidy
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Historie

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mythology Waterfall :: Ztracené světy :: Atlantida-
Přejdi na: